Oczyszczacz powietrza – co przemawia za jego nabyciem?

Cząsteczki pyłu zawieszonego, smogu, dymu tytoniowego, kurz, roztocza i nieprzyjemne zapachy – to zmora każdego, kto jest nadwrażliwy na zanieczyszczone powietrze. Alergicy mają wiele powodów do zmartwień, gdy oddychają kiepskiej jakości powietrzem. Jest na to sposób. Dlaczego warto nabyć oczyszczacz powietrza? 

Oczyszczacz powietrza – jakie korzyści wiążą się z jego stosowaniem?

Szereg korzyści związanych ze stosowaniem oczyszczacza powietrza przekonuje do nabycia tego typu urządzenia. Wszelkiego rodzaju alergie i ich nieprzyjemne objawy, takie jak pieczenie, świąd, podrażnienie śluzówek i skóry, wydzielina z oczu i nosa, ale też zwyczajna troska o własne zdrowie – to argumenty, które sprzyjają bliższemu zainteresowaniu się tym tematem. Osoby mające kuchnię otwarte na salon, sporo gotujące w domu, na pewno łaskawym okiem spojrzą na urządzenie pod kątem jego zdolności do neutralizowania nieprzyjemnych zapachów – kapusty, czosnku, ryb, podrobów czy cebuli. Chorobotwórcze drobnoustroje, w tym bakterie, wirusy, ale też zarodniki pleśni czy roztocza również szkodzą zdrowiu, a mogą być łatwo i szybko zneutralizowane. 

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem – jakie aspekty wziąć pod uwagę podczas wyboru?

Wydajność urządzenia stanowi podstawowe kryterium wyboru oczyszczacza powietrza. Na karcie produktowej widnieje zwykle informacja, do jakiego metrażu zalecany jest dany produkt. Ważna jest też wydajność wentylatora, podawana w m3/h. Optymalnie, gdy dane pomieszczenie będzie wentylowane minimum 3 razy na godzinę. Duża liczba czujników i zaawansowanych funkcji ogranicza zaangażowanie użytkownika w obsługę sprzętu do minimum, pozostawiając mu duże pole manewru. Przydatną opcją jest wbudowany wykrywacz zanieczyszczenia powietrza, który automatycznie włącza procesy oczyszczania. Dla wymagających osób dobrym wyborem może być oczyszczacz z nawilżaczem, który wytwarza mgiełkę. Dzięki niej skóra i śluzówka domowników są odpowiednio nawilżone i odżywione.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *