Depilacja laserowa – czy jest skuteczna?

Wiele kobiet boryka się z problemem, jakim jest nadmierne owłosienie. Regularne usuwanie go w domu nie tylko podrażnia skórę, ale też jest uciążliwe i czasochłonne. Czy depilacja laserowa jest skuteczna? Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu? O jakiej porze roku warto zgłosić się do gabinetu?

Depilacja laserowa – co warto wiedzieć na jej temat?

Depilacja laserowa bikini to często przeprowadzany zabieg – zwłaszcza u kobiet, które trenują, chodzą na basen i jeżdżą do ciepłych krajów. Zasada jej działania opiera się na emisji przez specjalne urządzenie wiązki lasera, która jest pochłaniana przez barwnik znajdujący się w mieszkach włosowych. Światło lasera niszczy strukturę macierzy włosa, prowadząc do jego obumarcia. Pierwsze rezultaty zabiegu widoczne są po około trzech tygodniach. Do pełnej skuteczności niezbędne jest przeprowadzenie powtórzeń co 6-10 tygodni, aby móc zlikwidować włoski w różnych fazach ich wzrostu. Idealnymi pacjentami są osoby o jasnej karnacji i ciemnych, mocnych włosach. Nowoczesne urządzenia stosowane podczas zabiegu pozwalają specjaliście kontrolować i dopasować moc oddziaływania lasera do karnacji, koloru owłosienia i grubości włosów. Depilacja laserowa wąsika to równie powszechny zabieg, któremu chętnie poddają się kobiety z hirsutyzmem. 

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Kobiety będące w ciąży i w okresie karmienia powinny poczekać z zabiegiem. Pacjenci onkologiczni oraz posiadający rozrusznik serca nie powinni być poddawani procedurze depilacji laserowej. Także osoby zmagające się z przebarwieniami skóry, łuszczycą, bielactwem i fotodermatozą mają przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Nieodpowiedni jest on też w przypadku pacjentów mających skłonność do powstawania bliznowców. Opalenizna również nie jest czynnikiem sprzyjającym efektywnemu przeprowadzeniu zabiegu. Stąd też najbardziej optymalnym czasem do laserowego usunięcia owłosienia jest okres jesienno-zimowy. Kontrast ciemnych włosów rosnących na jasnej skórze daje o wiele lepsze i szybsze rezultaty.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *