Sypialnia boho – jakich elementów nie może zabraknąć?

Sypialnia to kojące miejsce, w którym idealnie jest się móc wyciszyć i odciąć od nadmiaru bodźców. Powinna być zaaranżowana gustownie, ale i z umiarem, by nie przytłaczać domowników. Jak urządzić sypialnię w stylu boho?

Jaka tapeta do małej sypialni w stylu boho?

Pomysł na wystrój sypialni w stylu boho może opierać się na tapetach w nadruk roślinny. Świetnie prezentują się różnego typu trawy, w tym pampasowa, ale też piórka czy łany zbóż. Warto postawić na dekorację ścienną w barwach ziemi, zwłaszcza w tonacjach piaskowych czy jasnobrązowych. Świetnie sprawdzają się też tapety ścienne do złudzenia przypominające tkaninę, len czy bawełnę. Jaka tapeta do małej sypialni będzie najlepsza? Można postawić na drobny, delikatny wzorek bądź też na fototapetę przedstawiającą liście czy trawy w ujęciu makro. Te drugie mocno zdefiniują charakter całego wnętrza. Pomysł na wystrój sypialni może opierać się też na wykorzystaniu tapety z motywem łapaczy snów lub egzotycznych pejzaży. 

Jak urządzić sypialnię w stylu boho?

Wnętrze w stylu boho może bazować na wykorzystaniu naturalnych materiałów. Podłoga pięknie zaprezentuje się, gdy będzie na niej położony jasny, dębowy parkiet. Można ją urozmaicić i nadać przytulności poprzez zastosowanie dywanika, na przykład ręcznie plecionego lub dużego, gładkiego, w tonacji ciepłego piasku. Meble fornirowane czy te w kolorze jasnego beżu, z gładkim wykończeniem, nadadzą pożądanego klimatu w sypialni w stylu boho. Niezbędne okażą się dekoracje ocieplające przestrzeń, takie jak żywe rośliny doniczkowe zawieszone w makramach. Świetnie sprawdzą się również plecione, wiklinowe kosze. W sypialni boho nie może zabraknąć tkanych pledów i narzut oraz ozdobnych poszewek na poduszki z frędzelkami. Lampy z wiklinowym kloszem to nieodzowny element tego pomieszczenia. Mogą pełnić rolę kinkietów usytuowanych po obu stronach łóżka bądź oświetlenia głównego, znajdującego się na środku pokoju. 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *