Pergole

Pergola czy markiza? Przyglądamy się najpopularniejszym systemom przeciwsłonecznym

Ochrona naszego tarasu przed warunkami pogodowymi to ważna, ale też czasami niezwykle droga sprawa. W zależności od tego, przed czym chcemy się chronić i jakie środki jesteśmy w stanie na to przeznaczyć, będziemy zainteresowani zupełnie innymi konstrukcjami.

Pergole i markizy to niezawodne sposoby na zapewnienie sobie schronienia przed słońcem. Wiele osób jednak nie widzi różnicy pomiędzy tymi dwoma i trudno się dziwić. Sposoby te cieszą się w Polsce ostatnio niezwykłą popularnością ze względu na swoją uniwersalność. Czym się różnią, ile kosztują i jak zdecydować się na jeden z nich? Spojrzymy więc dzisiaj na oba systemy przeciwsłoneczne i sprawdzimy ich funkcjonalność. Kto ciekaw najnowszych trendów w tej dziedzinie powinien zajrzeć na stronę https://wpcsystem.pl/pages/8/pergole-i-markizy#content. Tam znajdzie bardzo duży wybór obu systemów przeciwsłonecznych.

Pergola, czyli droższa siostra markizy

Bardziej skomplikowaną i, co za tym idzie, zazwyczaj droższą konstrukcją jest pergola. Jest ona rozwijana i bardzo skutecznie chroni nie tylko przed promieniami słońca. Sprawdzi się także w deszczową i niezwykle wietrzną pogodę. To system montowany bezpośrednio do ściany. Rozwiązanie cieszy się ostatnio bardzo dużą popularnością w Polsce ze względu na swoją praktyczność. Estetyczny wygląd sprawia, że nasz taras zyskuje w naszych oczach. Niektóre pergole posiadają też ruchome zadaszenia, dzięki czemu możemy dokładnie dopasować kąt padania promieni słonecznych. Prawda, że wygodne? To bardzo stylowe i nowoczesne wyjście, jednak jak już wspomnieliśmy na początku, bardzo kosztowne.

Zainwestuj w dobrą markizę

Markiza tarasowa to – najprościej mówiąc – trwała i stała konstrukcja zamontowana do budynku. To wyjście uchroni tylko przed słońcem, a przy dużym deszczu może już niestety przemakać. To od nas zależy, czy będzie to konstrukcja bezpośrednio przylegająca do ściany, czy też wolnostojąca.

To system zazwyczaj tańszy niż pergola, jednak zdarzają się też droższe modele, które posiadają jeszcze więcej funkcji. Wziąwszy pod uwagę fakt, iż jest ona świetnym schronieniem przed promieniami słońca i stosunkowo bardziej przystępnym cenowo, możemy spotkać to rozwiązanie w wielu miejscach.

Jak wybrać schronienie?

Podczas wyboru odpowiedniego dla nas systemu musimy się zastanowić dokładnie, czego potrzebujemy. Jeśli mierzi nas jedynie słońce na naszym tarasie czy też balkonie, markiza w zupełności wystarczy. Jest to niezwykle estetyczne wyjście, które powinno zapewnić nam osłonę w słoneczne dni. Z drugiej strony, jeśli chcemy z tej przestrzeni korzystać przez cały rok, tutaj już lepszą opcją będzie pergola. Najwięcej pergol znajdziemy np. tu: https://wpcsystem.pl/pages/8/pergole-i-markizy#content

Markiza będzie nas kosztować w zależności od modelu od dwóch do nawet dziesięciu tysięcy złotych. W przypadku pergoli jest jednak już drożej, ponieważ ceny zaczynają się od 20 tysięcy złotych. Warto też rozważyć kwestie montażowe i wiele firm, takich jak WPC System oferuje właśnie takie usługi. Na portalu wpcsystem.pl możemy znaleźć interesujące nas rozwiązanie, ale także możemy poprosić o bezpłatną wycenę usługi.

3 thoughts on “Pergola czy markiza? Przyglądamy się najpopularniejszym systemom przeciwsłonecznym”

  1. Nie wyobrazam sobie nie mieć markizy na balkonie od strony południowo zachodniej, przebywanie w salonie kiedy nie mamy jest ciężkie, pokój nagrzewa sie, nie da się oglądać normalnie telewizji. warto zainwestować w takie rozwiazanie.

  2. Szwagier moj robi pergole na wymiar, tzn ma usługi stolarskie i niedawno zrobił taka pergole.Spoko to wyszło, taniej nawet niż od firmy takiej znanej.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *