Modna i niezawodna kuchnia. Jak ją zaaranżować?

Wystrój kuchni jest niezwykle ważnym elementem urządzania naszego domu. Jest to przestrzeń przede wszystkim użytkowa, więc musi być nie tylko schludna i estetyczna. Niebywałym walorem w tej kwestii będzie także praktyczność tego specjalnego miejsca. Podczas planowania aranżacji możemy się spotkać z wieloma propozycjami.

Styl prowansalski kusi swoją jasnością i naturalnością. Rustykalny jest niezwykle przytulny i zachęca do wspólnego gotowania czy też spożywania posiłków w rodzinnym gronie. Skandynawski jest za to elegancki i prosty jednocześnie, co wiele osób postrzega jako ogromną zaletę. Jeśli jednak podchodzimy do tej sprawy z pustką w głowie i musimy się zdecydować na coś niezawodnego i nonszalanckiego, warto zawsze rozważyć opcję najbardziej adaptacyjną z wyżej wymienionych.

Kuchnia minimalistyczna – z czym i jak się tam je?

Klucz tego sposobu wystroju, jak pewnie już się domyślacie, leży w klasycznej prostocie. Za sprawą dość prymitywnych kształtów oraz walorów dostajemy coś, co może przywdziać skórę kameleona i zmieniać się wraz z pędzącymi trendami. Oczywiście nie trzeba też chyba tłumaczyć, że kuchnia urządzona w tym stylu zyskuje przy mniejszej ilości mebli czy też przyrządów. Nie musimy się silić na nic dodatkowego, a jeśli chcemy, możemy zawsze coś dorzucić. Podstawową funkcją tego stylu jest oczywiście porządek oraz klarowność samego pomieszczenia, które za każdym razem będzie sprawiać wrażenie, że można jeść tu z każdej powierzchni.

Tutaj wszystko, ale to wszystko, powinniśmy ograniczyć do minimum. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o meble. Mowa tu też o barwach i ozdobach, jakie mogą nam przyjść do głowy podczas planowania wystroju wnętrza. Każdy zbędny dodatek musi się z tym miejscem pożegnać. Będzie on bowiem stał w opozycji do efektu, jaki chcemy osiągnąć. W tym wypadku warto też pomyśleć o specjalnie zaprojektowanych dla nas meblach, które zaoszczędzą nam dodatkowego główkowania nad zagospodarowaniem przestrzeni. Oferta skrojona na naszą kuchnię zapewni nie tylko więcej miejsca, ale także będzie miała większą szansę na przetrwanie w minimalistycznej oprawie. Takie usługi można łatwo znaleźć w internecie, a przykładem tego może być portal roltrans.com.pl. Kto potrzebuje, znajdzie kuchenne meble pod wymiar. Doradztwem zajmuje się wykwalifikowana kadra, meble przygotowywane są pod wymiar i w stylu, jaki tylko można sobie wymarzyć. Do tego elastyczne terminy realizacji.

Styl minimalistyczny jest też wbrew pozorom niezwykle uniwersalny. Kiedy zawieje w naszej kuchni nudą zawsze możemy dodać coś ekstra, co delikatnie zmieni nastrój danego pomieszczenia. Mowa tu o dekoracjach, pojedynczych akcentach kolorystycznych czy też nowych meblach. To klucz do zaplanowania ponadczasowej kuchni, zwłaszcza, jeśli wcześniej nie byliśmy zdecydowani na żaden konkretny wystrój. Pojedyncze kwiaty sprawią wrażenie, że znajdujemy się w niezwykle subtelnej kuchni prowansalskiej. Dodając trochę drewnianych akcentów sprawimy, że styl ten będzie przypominał trochę bardziej ten rustykalny. Minimalizm może być prostą i elegancką bazą do tego, by ta przestrzeń pozostawała na czasie przez naprawdę długi czas.

1 thought on “Modna i niezawodna kuchnia. Jak ją zaaranżować?”

  1. Jest rzesza osób ceniących minimalizm, każde pomieszczenie urządzone w takim stylu łatwo przearanżować, szybko zmienić nie poświęcając wiele czasu i pieniędzy. Takie projektowanie wnętrza nadaje się wg mnie do lokali dedykowanych na wynajem.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *