kominek na etanol

Kominek w mieszkaniu w bloku? Dlaczego nie

Rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą mieć w swoim domu kominek, ale nie posiadają instalacji kominowej są urządzenia z wkładami zasilanymi etanolem. To bardzo uniwersalny sposób na klimatyczne domowe palenisko, które sprawdzi się w willi, kamienicy i bloku

Przegląd kominków zasilanych etanolem – rodzaje

Oprócz faktu, że kominek zasilany etanolem nie wymaga instalacji kominowej, ma też wiele innych zalet. Etanol jest opałem ekologicznym. Decydując się na takie rozwiązanie mamy możliwość spersonalizowania długości i kształtu kominka oraz praktycznie dowolnego wyboru jego lokalizacji. W związku z umiejscowieniem i rodzajem obudowy wyróżnia się następujące typy kominków z wkładami etanolowymi:

  • w klasycznej obudowie – idealne tło dla płomieni, ułatwia instalację paleniska;
  • otwarty na przestrzał – sprawdza się we wnętrzach w nowoczesnej stylistyce;
  • otwarty trójstronnie – nadają przyjemny nastrój i unikalny klimat;
  • narożny – jedna z najpopularniejszych opcji;
  • z dekoracyjnymi polanami – klasyczna wizja ognia w kominku;
  • wolnostojący – nowoczesne formy i ciekawe wzornictwo;
  • dzielące pokój – dzieli wizualnie pomieszczenie, w którym się znajduje.

Jakie są koszty kominka z wkładem etanolowym?

Ostateczny koszt kominka z wkładem etanolowym, zależy przede wszystkim od jego wielkości i skomplikowania konstrukcji. Kominek wolnostojący można kupić już od około 2000 zł, kominek narożny to koszt od około 4000 – 5000 zł, natomiast bardziej skomplikowane konstrukcje mogą kosztować nawet 10000 – 20000 zł lub więcej. Natomiast koszt ogrzewania kominkiem na etanol to około 1,20 zł/kWh.

Kominki z wkładem etanolowym – kwestie bezpieczeństwa

Kominek z wkładem etanolowych jest z założenia bezpiecznym rozwiązaniem, jednak należy przestrzegać kilku zasad. Nie można wlewać etanolu do kominka płonącego. Jeżeli etanol się rozleje przed kominkiem, należy go wytrzeć przed rozpaleniem kominka. Aby uzupełnić nowy etanol, trzeba poczekać, aż kominek ostygnie.

2 thoughts on “Kominek w mieszkaniu w bloku? Dlaczego nie”

    1. Witaj! biokominki to kominki, które nie potrzebują specjalistycznego montażu, należy tylko dostosować kubaturę do wielkości pomieszczenia. Nie musisz zgłaszać do spółdzielni tego faktu, to jest zaleta takiego rozwiązania.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *