6 trendów biżuteryjnych na 2023 rok

Podobnie jak w modzie i branży wyposażenia wnętrz, również w przypadku produktów jubilerskich można zauważyć sezonowe zmiany. Wraz z początkiem 2023 roku światowi projektanci prezentują swoje najnowsze kolekcje, forsując tym samym zupełnie świeże trendy w branży biżuteryjnej. Zobacz, które tendencje wzornicze okażą się najsilniejsze i najbardziej pożądane.

Trend numer 1: perły w rozmiarze maxi

Przeskalowane, ogromne perły stanowią centrum najmodniejszych w tym sezonie naszyjników, kolczyków i bransoletek. Ich gigantyczne rozmiary sprawiają, że nie sposób przejść obok nich obojętnie. Wystarczy jeden biżuteryjny akcent, aby zdefiniować całość stroju i nadać mu pożądanego charakteru. Przeskalowane perły stały się elementem wyróżniającym kolekcji domów mody Dolce&Gabbana czy Givenchy. Jak można zauważyć, perły w wydaniu maxi mają już niewiele wspólnego ze skromnością czy subtelnością, choć zdecydowanie trudno odmówić im uroku. 

Trend numer 2: asymetria w noszeniu kolczyków

Patrząc na propozycje projektantów takich jak Alberta Ferretti, Bamain czy Bronx and Banko, od razu wiadomo, jaki sposób noszenia kolczyków zdominuje cały najbliższy rok. Będzie to przede wszystkim asymetria, a więc silny zoom wyłącznie na jedno ucho. Pewną alternatywę dla tego trendu może stanowić założenie dwóch zupełnie różnych kolczyków (nie do pary), z których jeden jest duży i wyrazisty, drugi zaś skromny i niewyróżniający się.

Trend numer 3: długie kolczyki

Kolczyki kaskadowo opadające na ramiona to prawdziwy hit 2023 roku. Stanowią one piękną oprawę dla twarzy i ramion. Świetnie prezentują się założone do bluzki lub sukienki z odkrytymi ramionami. Są niezwykle ozdobnym akcentem biżuteryjnym, rozświetlającym twarz i nadającym szyku całemu strojowi. 

Trend numer 4: kolczyki w trójwymiarze

Pośrod aktualnych trendów nie sposób pominąć modę na duże, często okrągłe kolczyki trójwymiarowe. Obiekty wykończone z dużą pieczołowitością z każdej strony zachwycają znakomicie oddanymi detalami. Dzięki nim każda stylizacja nabiera wyjątkowości i blasku. Motywy roślinne i ptasie, kuliste i owalne, a także organiczne i nie do końca równe – to one zdominują 2023 rok w branży biżuteryjnej. 

Trend numer 5: kolczyki-guziki

Versace, Miu Miu i Valentino podczas swoich pokazów mody nie uciekali od dodatków biżuteryjnych, które swoim wyglądem do złudzenia przypominały guziki. W tej kategorii nie brakuje motywów kulistych, jak też wielokątnych i geometrycznych. Duże rozmiary pozwalają skutecznie przykuć uwagę i skierować ją w okolice twarzy. 

Trend numer 6: naszyjniki blisko szyi

Styliści i projektanci postawili w tym roku na naszyjniki znajdujące się blisko szyi. Wiele modeli może przywoływać skojarzenia z chokerami, choć w istocie poszczególne propozycje nie przylegają do szyi tak mocno jak one. Formy obręczy otwartych z przodu, ale też złotych łańcuchów czy naszyjników ozdobionych akcentami roślinnymi – to tylko kilka z przykładów tego, co będzie rządzić branżą dodatków i biżuterii w najbliższych miesiącach. 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *